Смотрите х баннер паук у нас. . Категории товаров линейные камины.

Таємниці історичних скрабів Миколаївщини

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Світлана Бойчук, 2009 р.

ДО ЧИТАЧА

І молодим, і старшому поколінню…
Мудрому миколаївському народу,
що любить людей свого краю і береже землю нашу
ПРИСВЯЧУЮ.

Цією книгою авторка розпочинає серію публікацій мало та зовсім невідомих легенд, бувальщин, переказів, цікавих оповідей, що . зберігають у пам’яті наші земляки — люди різного віку, професій, вірувань, захоплень та вподобань.

Секрети багатьох подій залишаються у таємницях історії нашого краю, а записані розповіді миколаївців дають змогу дізнатися про невідомі (чи маловідомі) факти, що мали місце в різні історичні часи.

Серед них — знахідки мамонтових кісток, стародавніх водогонів, незвичайні таємниці козацьких та турецьких скарбів, секрети Долини Троянд — квітучої річки Чичиклеї, доля миколаївської скрипки Страдіварі, загадки рідкісних подарунків М. М. Аркаса тощо. Декілька легенд та бувальщин присвячені дивовижним знахідкам та скарбам Чорного моря, незвичайним подіям на острові Березань.

Народні перекази збиралися авторкою протягом останніх 20 років.

На відміну від аналогічних видань, до кожної розповіді додаються історико-краєзнавчі довідки та пояснювальні примітки, коментарі авторки. На прохання оповідачів, збережено право кожного про оприлюднення його імені чи прізвища.

Всі книжки виходять з численними ілюстраціями. Серед малюнків, фото, карт є чимало таких, які публікуються вперше або досить тривалий час залишалися невідомими читачеві. Фрагменти різних давніх та сучасних карт відтворюють топонімічні назви домиколаївського періоду нашої історії. Карти — з копій приватного архіву авторки, оригінали яких зберігаються у великих архівах, бібліотеках та приватних колекціях зарубіжних країн (Росії, Канади, Італії, Німеччини та іи.). Частина їх — із книгосховищ України (Київ, Львів, Одеса, Херсон).

Кожна книжка об’єднана окремою темою: люди та їхня доля; дивні знахідки та скарби; таємниці та загадки невідомих поселень і фортець, які передували забудові молодого військового міста Миколаєва, його околиць.

Допитливих читачів чекають незвичайні екскурсії до рослинного та тваринного світів. Серед них — розповіді про величезного гордого хазяїна Причорномор’я — змія-полоза, якого все частіше почали бачити на берегах річок та лиманів; дерево гінкго білоба (срібний абрикос), що живе на Землі вже понад 300 млн. років і добре прижилося на вулицях Миколаєва; рідкісну рослину — корінь солодки, що росте лише в наших землях і цінується значно вище женьшеню, та багато інших незвичайних розповідей.

В окрему книжку зібрані оповідання про наші чудодійні джерела, які довгі роки лікували людей. Сюди ввійдуть перекази та документальні матеріали про незвичайні джерела, підземні ріки, прісну та різнокольорову воду. Все це подарувала нам наша золота Земля.

Для тих, хто цікавиться нерозгаданими чудесами, з якими зустрілися наші земляки, готуються нові книжки.

І ще багато цікавого та таємничого почує той, хто хоче дізнатися про нові сторінки літописної історії нашого краю.

Авторка щиро вдячна всім миколаївцям, хто довірливо поділився своїми розповідями, які так тісно переплели долю кожного з життям нашої чудової Миколаївщини.

Щира подяка всім, хто допомагав у роботі над книгами та краєзнавчими матеріалами:

— краєзнавцям-натхненникам, що «погрожували» не вітатися і не розмовляти, доки авторка не віднесе до видавництва «документи миколаївського періоду»: О. Ф. Ковальовій, В.П. Бойченку, Л. М. Плужниковій-Мандрі, А. І. Золотухіну;

— науковцям, історикам, краєзнавцям, які допомагають шукати історичні істини: Ю. С. Крючкову, Л.Д.Хлопінської, Злшшськін, В. І. Нікітіну, Н. М. Рудаковій, О. В. Пономарьовій, Т. В. Березовській, Т. М. Губській, родині Гаврилових, О. М. Петренко, В. Ф. Іванову, Т. Веденєєвій, Т. М. Федоренко, О. П. Хаєцькому, Т. Д. Кременю, О. В. Волос, О. М. Чеботаєвій, В. І. Мітіній, І.М. Бєловій;

— бібліотечно-бібліографічним працівникам міста, що залишаються добрими фахівцями: Л.А. Біленко, Л.В. Зубарєвій, В.М. Жевнер, Л.Л. Єгоровій, Н. А. Селівановій, С.Є. Приходько, Л.І. Астаховій;

— за допомогу у «пробі пера» — журналістам газети «Родной причал»: А. Г. Раскоповій, С. І. Демченко та К. І. Наточій;

— друзям, світлим людям, землякам: Н.Д. Скарлат, О.О. Пилипчуку, Т. Білобродьскій, Л. Ігнатенко, Р. ІО. Кочкурову, Т.К. Пересунько, Л.О. Алєєвій, С.А. Кустовській, В.М. Чорному та багатьом-багатьом миколаївцям.

А ще — родині, яка завжди підтримувала і підтримує на всіх дорогах життя. Та найкращому братові, на жаль, нині вже покійному, — Євгену Васильовичу Дідівському.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19