170 років від дня народження російського композитора М.А. Римського-Корсакова

Березень 2014-го багатий на значні події,  пов’язані з ювілеями діячів культури і  мистецтва, творчість яких стала «знаковою» для сучасної культури. 

Це й 200-річний ювілей Великого Кобзаря Т.Г. Шевченка, й 65-річчя від дня народження В.М. Івасюка, й 125-річчя від дня народження  О. Вертинського. Відділ документів з питань культури і мистецтв запрошує шанувальників мистецтва та творчості Т.Г. Шевченка 13 березня о 16.00 на музично-кінематографічний вечір «Творчість Т.Г. Шевченка у музиці, кіно та образотворчому мистецтві».

Ще одна значна дата — 6 березня виповнюється 170 років від дня народження  російського композитора М.А. Римського-Корсакова. У відділі документів з питань культури і мистецтв відбувся кінематографічний вечір-портрет «Гармонія музики та внутрішнього світу», присвячений саме цій даті. Програма заходу включала:

—  бесіду музикознавця, кандидата мистецтвознавства О.М. Петренко «Особливості музичної мови М.А. Римського-Корсакова»;

—  перегляд фільму режисера Г.Рошаля «М.А. Римський-Корсаков»;

—  книжково-ілюстративну виставку «Сторінки життя та творчості М.А. Римського-Корсакова».

Особливо яскраві враження  залишив виступ О.М. Петренко, вона  розповіла про маловідомі сторінки життя та творчості композитора, а також  про зв’язки його творчості з Миколаєвом. Наприклад, одна з найкрасивіших мелодій опери «Снігуронька»  була навіяна враженнями від співу солов’я на набережній нашого рідного міста.

Вам также может понравиться...