Чудодійник самойлович

Продолжаем вас знакомить с отрывками из новой книги известного николаевского краеведа Светланы Бойчук «ШАНОВАНІ НЕЗНАЙОМЦІ»

Сегодня вас ждет:

 ЧУДОДІЙНИК САМОЙЛОВИЧ

Колись у цих землях, ще за Потьомкіна, йшла тяжка війна. Росія билася з турками. Для поранених та хворих побудували військовий шпиталь. Головним лікарем сюди призначили чудову людину — Данила Самойловича.

Війна не вщухала. Тяжкі то були дні, часи болю людського та смертей. Та надія у всіх була одна: лікуватиме кожного сам Самойлович.

Давно серед людей поговір був: саме цей лікар дивом зцілювання володіє. Варто йому зайти до палати, як хворим завжди ставало краще. Отож кожен намагався привернути його увагу до себе. Та ще й доторкнутися до його золотих рук.

До тяжкохворих лікар приходив сам. Брав за руку і довго говорив тихою, заспокійливою мовою. Після його відвідувань завжди хтось швидко одужував.

Для лікування своїх хворих Данило навіть сад аптекарський посадив. Сам доглядав ту зелену цілющу аптеку, сам і ліки з рослин виготовляв.

Хворі та поранені любили лікуватися за його рецептами. Приймали без запе¬речень. Бо щоразу і здоров’я поліпшу¬валося, і настрій. Адже своєю присут¬ністю завжди дарував добру надію на одужання.

Дуже вірили люди Самойловичу.

Старожили Корабельного району. 2002 р.

Вам также может понравиться...