Творчість Т.Г.Шевченка у музиці та образотворчому мистецтві

Творчість Т.Г. Шевченка надихає багатьох митців на створення музичних та образотворчих творів за мотивами його віршів та поем.

Чергова  зустріч у художній вітальні відділу документів з питань культури і мистецтв ОУНБ ім. О. Гмирьова була присвячена  як втіленню образів Т.Г. Шевченка у музичних та образотворчих творах, так й тому, як музика впливала на творчість самого поета. Особливою темою для розмови була художня творчість Великого Кобзаря.

Бібліотекар відділу документів з питань культури і мистецтв Н.Єрьоменко  розповіла про захоплення Т.Г.Шевченка музикою та про музичні процеси, що пов’язані з вогняним словом поета. Яскравою ілюстрацією її розповіді став виступ студентів вищого музичного училища, які виконали  пісні та романси на вірші Т.Г. Шевченка.

Незабутнє враження залишив виступ Ганни Богач, яка виконала пісню «Нащо мені чорні брови» на музику Миколи Лисенка. Не менш яскраве враження   справили виступи Евгена Дундука, Анастасії Скакуш, Анастасії Федоренко (акомпаніатори  Сергій Кадиков та Іванна  Мурленко), у виконанні  яких  пролунали пісні та романси: «Садок вишневий коло хати» (муз. М. Лисенка), «Зацвіла у долині червона калина» (муз. Я. Степового), «По діброві вітер віє» (муз. М. Лисенка). Співробітники відділу підготували  ілюстрації до кожного з романсів, це були твори живопису Т.Г. Шевченка або українських художників, що були співзвучні тематиці пісень.

Журналіст Тетяна Даниленко розповіла про жінок, які були музами Т.Г. Шевченка. Її надзвичайно цікава розповідь була проілюстрована портретами В. Репніной, О.Коваленко, А. Ускової, Є. Піунової, Г. Закревської, Л. Полусмак, М.Максимович.

Справжнім відкриттям для присутніх на заході була доповідь кандидата філософських наук В.І. Мітіної про картини «Смерть Сократа» та «Діоген». Її інтерпретація цих творів  відкрила глибину філософського мислення поета.

DSCN1284

SAM_2059

Вам также может понравиться...