Книжково-ілюстративна виставка «Герої творів Т.Г. Шевченка у ілюстраціях митців України»

  загруженное

Літературна спадщина Тараса Шевченка завжди привертала увагу ілюстраторів. Над оформленням видань його творів працювали художники різних поколінь: сучасники поета, особисто знайомі з ним, — В.Штернберг, М.Мікешин, М.Башилов;  живописці та графіки 19 століття, творчість яких  була внутрішнє співзвучна поезії Т.Г. Шевченка  — О. Сластіон, І. Репін, К.Трутовський; художники початку ХХ століття – А.Середа, І.Падалка, В. Седляр, митці, розквіт творчості яких припадає на 50-60 роки ХХ століть – В. Касіян, І. Їжакевич.

Надихає шевченківське слово і сьогоднішніх ілюстраторів, які знаходять нові форми та засоби інтерпретації класичних тем та образів.

Саме цій тематиці присвячена виставка альбомів, книг, ілюстрацій та публікації у періодичних виданнях, яку запропонували мешканцям міста співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв  ОУНБ ім. О. Гмирьова – «Герої творів Т.Г. Шевченка у ілюстраціях митців України».

Серед видань, що експонуються на виставці особливо необхідно відмітити книгу Василя Касіяна «Пророк». У цьому виданні ілюстрації відомого художника, академіка, першого з українських митців Шевченківського лауреата Василя Касіяна зріднені з художнім словом лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Яреми Гояна – племінника художника, сина його рідної сестри Олени.

Не менш унікальне видання – Яцюк В. Шевченківська листівка як  пам’ятка історії та культури (1890-1940) [Текст] / В. Яцюк.- К. : Криниця, 2004. – 488 с. : іл.

У щедро ілюстрованому виданні вперше на рівні монографічного дослідження висвітлюється історія появи  старих шевченківських поштових карток і тлумачиться їхній зміст. Філокартична шевченкіана – це фотографії і художні портрети Кобзаря, ілюстрації митців до віршів та поем Шевченка. Перелік країн, де вони друкувалися досить значний: Австралія, Австрія, Канада, Японія, Швеція, Чехія, Франція та інші країни.

У альбомі, присвяченому творчості  Миколи Пимоненко, можна побачити  ілюстрації обкладинок одних з перших видань поем Т.Г. Шевченка, що були ілюстровані  художником.

На виставці представлені альбоми  ілюстрацій до творів Т.Г. Шевченко  відомих українських художників: А. Манастирського, І. Їжакевича, В.Касіяна, М. Стороженко, М. Божія, Дерегуса  та багатьох інших.

Особливо яскраве враження залишають ілюстрації до «Кобзаря» Миколи Стороженко. Він протягом усього творчого життя вибудовує діалог із Шевченковим Словом. Його багатолітні роздуми вилились у цикл творів за «Кобзарем». Побачити ілюстрації цих творів  та ознайомитися з їх мистецьким аналізом можна  у альбомі, що досить повно розкриває  багатогранну творчість художника, й у ілюстрованих журналах «Образотворче мистецтво» та «Українська культура».

Запрошуємо до відділу документів з питань культури і мистецтв ОУНБ ім. О. Гмирьова шанувальників творчості Т.Г.Шевченко.

 загруженное copy

загруженное (3)

загруженное (1)

Вам также может понравиться...