День джазу у бібліотеці

24 квітня  у відділі документів з питань культури і мистецтв ОУНБ ім. О. Гмирьова відбувся концерт-лекція «Подорож до епохи джазу»

Захід був приурочений до Міжнародного дня джазу. Перший Міжнародний день джазу (International Jazz Day) пройшов в 2012 році. Про введення нової дати в календар Генеральна конференція ЮНЕСКО оголосила в листопаді 2011 року. Основну мету цього свята його засновники позначили як прагнення до «підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми».

Джаз виник в кінці XIX — початку XX століття в США як синтез африканської та європейської культур, і донині він залишається унікальною формою музичного мистецтва, що об’єднує раси і національності, стирає межі між людьми і державами

У відповідності з метою організації Міжнародного дня джазу концерт-лекція «Подорож в епоху джазу» був присвячений мультикультурним витокам цього напрямку музики, історії зародження джазу, періоду 20-х років ХХ століття, який називали «епохою джазу» або «ревучими 20-ми».

Лейтмотивом заходу були строки з ессе «Епоха джазу» американського письменника Френсіса Фітцджеральда, він писав про особливості цього часу : «Це був час чудес, час мистецтва, час крайнощів і великої сатири».

За допомогою електронної презентації та відеозаписів відомих джазових музикантів  початку ХХ століття присутні познайомилися з історією виникнення джазу,   різноманітними витоками цього музичного стилю, творчістю відомих музикантів. Співробітники відділу документів з питань культури і мистецтв для більш  детальної характеристики епохи джазу розповіли про мистецтво ар-деко та несподівані паралелі, що об’єднують музичний та образотворчий стилі,  також були проаналізовані особливості моди, що були притаманні «ревучим 20-м». Заходам відділу документів з питань культури і мистецтв притаманна активна участь в обговоренні теми зустрічі присутніх фахівців. Змістовна  розповідь члена миколаївської філії Спілки дизайнерів України О.А. Максименко про особливості стілю ар-нуво та ар-деко була яскравим  продовженням та доповненням теми.

Справжньою прикрасою зустрічі був виступ студентів вищого музичного училища. Пролунали «Регтайм кленового листа» композитора Скотта Джопліна, «Love is here to stay» композитора Джорджа Гершвіна у виконанні Ірини Ігнатюк, композиція Too Darn Hot  композитора К. Портера з мюзиклу «Цілуй мене Кет» у виконанні Оксани Томак, вокальна композиція «Dream a Little Dream of Me» у виконанні Германа Кравченко.

Нелли Громова

DSCN1429DSCN1399

Вам также может понравиться...